ELŐKELŐ HELYEN KUTATÓNK DR. JEDLOVSZKY PÁL

Utolsó módosítás dátuma : 2021. január 20.

Kettő, az Eszterházy Károly Egyetemen oktató és kutató kollégánk is előkelő helyen szerepel az Északkelet-Magyarországi Régió kutatói rangsorában!!!

A 2017-2019 közötti adatok alapján dr. Jedlovszky Pál, az Élelmiszertudományi Intézet egyetemi tanára a 3., dr. Koltay Tibor, a Jászberényi Campus Tudástechnológiai Intézetének főiskolai tanára az 5. helyen szerepel.

Az egyetemünkön folyó tudományos-kutatói munka színvonalát kitüntetetten fémjelzi az ún. nemzetközi láthatóság. Ennek egyik legfontosabb tudománymetriai mérője a Scopus adatbázisban szereplő idézettségi mutató. Az ezzel foglalkozó átfogó nemzetközi tanulmányok (lásd a cikk végén) 100.000 kutatót sorolnak be különböző szempontok alapján a „világ legjobb kutatói" közé.

E kutatók 80 százaléka az egészségtudományok és a természettudományok területén dolgozik. Ehhez kapcsolódóan Kaptay György akadémikus, a Miskolci Akadémiai Bizottság elnöke egy írásában részletesen mutatta be, hogy ezen a nemzetközi „ranglistán" milyen helyet foglalnak el a magyar kutatók, külön is kiemelve a régiónkban, így az Eszterházy Károly Egyetemen működő kutatókat.

Ebben az összeállításban két kollégánk is előkelő helyen szerepel az Északkelet-Magyarországi Régió (BAZ megye, Heves megye, Nógrád megye) kutatói sorában: a 2017-2019 közötti adatok alapján dr. Jedlovszky Pál, az Élelmiszertudományi Intézet egyetemi tanára a 3., dr. Koltay Tibor, a Jászberényi Campus Tudástechnológiai Intézetének főiskolai tanára az 5. helyen szerepel. Gratulálunk kollégáinknak, egyúttal reméljük, hogy az elkövetkező években még több oktató-kutató kerül be a különböző nemzetközi rangsorok legjobbjai közé.

A nemzetközileg látszó MAB-kutatók (kivonat [1-3]-ból), sorban a 2013-as, a 2017-es, a 2019-es, az 1960-2017-es, az 1960-2018-as és az 1960-2019-es táblázatokban látszó világ-helyezések a független hivatkozások alapján

(a nevek sorrendje az utolsó oszlop sorrendjében):

1. Ioannidis JPA, Klavans R, Boyack KW. Multiple Citation Indicators and Their Composite across Scientific Disciplines. PLoS Biol 14 (2016) e1002501.
2. Ioannidis JPA, Baas J, Klavans R, Boyack KW. A standardized citation metrics author database annotated for scientific field. PLoS Biol 17 (2019) e3000384.
3. Ioannidis JPA, Boyack KW, Baas J. Updated science-wide author databases of standardized citation indicators. PLoS Biol 18 (2020) e3000918.

A hírt küldte: Dr. Loboczky János, az MTA Miskolci Területi Bizottsága) alelnöke

Eredeti hír: https://uni-eszterhazy.hu/hu/egyetem/egyetem/hirek-1048/c/elokelo-helyen-kutatoink