Kémia tanszék bemutatói a Csodák Palotájában

Utolsó módosítás dátuma : 2018. szeptember 21.

A Kémia Tanszék bemutatói és foglalkoztatói a Csodák Palotájában

Ez év szeptemberétől a Csodák Palotájában az Élelmiszertudományi Intézet Kémia Tanszéke szervezettkeretek között foglalkoztató és bemutató kísérleteket tart.

A sorozat második állomásaként Egerbe látogatunk, folytatva a Trendi Tudomány hagyományait ismét egy kutatócentrumot látunk vendégül az óbudai Csodák Palotájában. Az óvodások, az alsó és felső tagozatosok, a középiskolások közvetlenül a szakemberektől tanulhatnak a természettudományokról. A szeptember 21-én fizikával, kémiával és biológiával foglalkozunk az életkori sajátosságokat figyelembe véve.

Szakmai partnereinkről: Az Eszterházy Károly Egyetemen működő Varázstorony (Természettudományi Pályaorientációs és Módszertani Központ) és az Élelmiszertudományi Intézet (ÉTI) közel egy évtizedes múltra tekint vissza, az ÉTI kutatási feladatai részben összekapcsolódtak az egyetemen alakult Élelmiszertudományi Regionális Tudásközpont projektjeivel, de az intézet fontos oktatási feladatot is ellát, hiszen ide tartozik a vegyész alakképzés (BSc), valamit a fizika és a kémia tanárképzés is. A Varázstorony (https://www.varazstorony.hu/) Csillagászati Múzeummal, Európa legidősebb működő Camera Obscurájával, optikatörténeti kiállítással, interaktív kísérletekkel és múzeumpedagógiai programokkal várja az érdeklődőket.

A programok az alábbi linken érhetőek el:

Letölthető%20dokumentum" alt="" />

A program lebonyolításában közreműködő szakemberek:

Benczik Izabella PhD. EKE ÉTI Fizikai és Élelmiszerfizikai Tanszék, egyetemi docens
Bölcskey Miklós EKE művésztanár
Horotán Katalin EKE Biológiai Intézet, Állattani Tanszék, preparátor
Jedlovszky Pál DSc EKE ÉTI Kémiai és Élelmiszerkémiai Tanszék, intézetigazgató egyetemi tanár
Laub Luca EKE ÉTI Kémiai és Élelmiszerkémiai Tanszék, laboráns
Milinki Éva PhD. EKE Varázstorony, ny. főiskolai docens
Murányi Zoltán PhD. EKE Varázstorony, igazgató főiskolai tanár
Rázsi András meteorológus, fizikatanár EKE ÉTI Fizikai és Élelmiszerfizikai Tanszék
Tóth Zsuzsanna EKE művésztanár